su kaçağı bulma su kaçagı bulma su kaçağı tespiti su kaçagı tespiti petek temizleme
Bağcılar su kaçağı bulma Bağcılar Tıkanıklık Açma 0212 674 0464
Tesisat Ekibi Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Bulma - Petek Temizleme Tel: 0212 674 0464 Tel: 0216 561 1995 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0543 730 2614

evren bağcılar su kaçağı tespiti

bağcılar su kaçağı bulma

evren bağcılar su kaçağı tespiti

Bağcılar su kaçağı bulma 0212 674 0464 | 0216 561 1995

Bağcılar Demirkapı mahallesi su kaçağı bulma

evren bağcılar su kaçağı tespiti

evren bağcılar su kaçağı tespiti

BAĞCILAR Su kaçağının tespiti eskiden bir hayli problemli ve günler alan bir işti. Ancak Bağcılar Kırmadan Su Kaçağını Bulma Hizmeti, Tuvalet Tıkanıklığı Açma, işlemlerini teknolojik tesisat cihazları ile evlerimiz, iş yerlerimiz inşaat alanlarında anında noktasal olarak tespit etmekteyiz. Eski yöntemleri kullanan kişiler ise çok uzun süreler  tuvalet , banyo ve lavabo kullanılamaz haldedir. Tesisat Ekibi Bağcılar Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti Tuvalet Tıkanıklığı Açma işlemleri artık teknoloji de kullanarak daha az maliyetle daha hızlı sonuç alınarak yapılıyor.Günün her anında Tesisat Ekibi olarak Bağcılar Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti, Tuvalet Tıkanıklığı Açma aynı gün i içinde Bağcılar Tıkanıklık Açma, Bağcılar Su kaçağı Bulma hizmeti veriyoruz. Çünkü Bağcılar Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti , Tıkanıklığı giderme alt komşunuzun ya da üst komşunuzun evine akan sızıntı olan ve su gölüne maruz bırakan su kaçaklarını hemen tespit ediyor ve çözüm üretiyoruz.

Bağcılar su kaçağı tespiti

En son cihazlar ile  SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZLARI  ile su kaçağının olduğu alanı Noktasal olarak tespit edebiliyoruz. Termal Kamera ile bağcılar su kaçağı bulma ve elektromanyetik akustik dinleme cihazı ile boru ve tesisat içindeki kırık ya da çatlakları anında tespit ediyoruz. Boruların içine Termal Kameraları gönderiyor ve cihazımızın ekranından canlı olarak su kaçağının neden olduğu çatlamış kırılmış ya da zarar görmüş olan pimaşlarda ki su sızıntısının yerini tespit edebiliyoruz.

Su kaçağı bulma sitemiz artık sizinle

Su kaçağı tespiti Elektronik kameralı cihazlar yardımıyla günümüzde tüm su kaçağı bulunmaktadır. Nokta atışı yöntemi ile su kaçağı bulma yapan cihazlar her açıdan size ve çalışanlara büyük kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır…

Su Kaçağı  Probleminin tespit etmek ve onarımı yapmak için doğru şirketi nasıl seçmeliyim. Binalarınızın bıraktığı hasarları tamir ettirmek oldukça pahalıya mal oluyor değil mi? Gereksiz masraf ve istenmeyen kirlilikten kurtulmak için tecrübeli, işten anlayan uzmanları bulmakta yarar var. Su Kaçağı ile alakalı bir sıkıntı yaşadığınızda çağırdığınız kişinin kırarak Su Kaçağı tespiti etmesi ya da tamir ederken başka yeni sıkıntılar yaratması istenmeyen bir durumdur.

Su Kaçağı Bulma ile ilgili bu problemleri en az hasarla ve maddi açıdan ekonomik şekilde gidermenizi sağlayan uzman şirketler var. Tabi sizin de bu şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar..

Belirtiğimiz bölümlerden bazıları;

Şirketimiz Su Kaçağı tespit etmek için gerekli olan malzeme ve teknolojik donanıma sahip mi? Sadece bir yöntemle mi çalışılıyor yoksa başka alternatif yöntemler de kullanılıyor mu? Tek kişi ya da kurumsal bir şirketi oluşu bile işteki kaliteyi değiştiriyor.

Garantili; Su Kaçağı doğru tespit edebilmek oldukça önemlidir. Su Kaçağı diye yanlış bir noktayı tespit ederse ya da kaçağı hiç bulamazsa bu sıkıntı olur. Dışarıdan belli olmadığı için gizli kalan bu yerleri tespit etmede garanti verilmesi gereklidir.

Su Kaçağı Gelişen teknoloji ile birlikte artık su kaçakları cihazlar yardımıyla bulunabilmektedir. Bu cihazlar bilgisayarlı ve kameralı yöntemlerle kontrol edilir. Gelişmiş teknoloji ürünü cihazlar kısa sürede sorunun kaynak noktasını belirler.


Bağcılar Su kaçağı , su kaçağınız var ve alt komşunuza su sızıyor. Bu durumda Tuvalet Tıkanıklığı Açma RobotlaBağcılar Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti hizmeti almanız gerekiyorsa Tesisat Ekibimiz bu duruma anında müdahale eder ve bütün sorunlarınızı Önce Mutlu Müşteri anlayışı ile giderir.

Bağcılar Tıkanıklık Açma

Özel Termal kamera ile tespit edilen bağcılar tıkanıklık açma işlemleriniz aynı gün içinde onarılır. Su kaçağının tespitini kendiniz yapmak istiyorsanız evinizdeki su bataryalarını kapatın ve su sayacını kontrol edin, eğer sayaç halen dönüyorsa demek ki bir yerlerde su kaçağı vardır. Bu durumda profesyonel tesisat ekibine ihtiyacınız olabilir. Bu durum için bizlere günün her anında  ulaşabilirsiniz.

Su kaçak tespitini son teknolojiyle bulan ve su kaçağını tespit ettikten sonra su kaçağı tamiriyle en az hasarla su kaçak tamiri yapan uzman kadromuzla size hizmet sunan yılların su tesisatçısıyız. Peki o zaman su kaçağı nasıl bulunur, kaçak tespiti nasıl yapılır? İlk bilmeniz gereken altın kural su kaçağının cihaz ile bulunması en doğru ve en hızlı çözüm olur. Ayrıca tamir aşamasında size maddi olarak inanılmaz artılar sağlar.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yüzeyden kırılmadan cihazla tarama yapılarak tespit edilen su kaçakları tadilat fiyatlarını büyük oranda düşürmektedir. Su tesisat borularının geçtiği her yerde görüntülü cihazla su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Patlak noktanın bulunup tamir için onayı alındıktan sonra onarım işlemi gerçekleşmektedir. Evinizde yaşadığınız su tesisat şikayetlerini cihazlı tesisatçı yardımı ile çözmek için bizi arayın. Teknolojik cihazlarla çalışan su kaçağı şirketi sektöründe en eski kuruluştur.

Pis su ya da temiz su kaçaklarında bulunmayacak kaçak yoktur. Kaçak aranırken sizin sabırlı bekleyişiniz bizi sonuca götürmede en büyük etkendir. Şundan emin olun servis için gönderdiğimiz tesisatçı ustalar deneyimli personellerden oluşmaktadır. Belirli bir bölgede su kaçağı bulunup bulunmadığını anlamak için yapılacak çalışmaları bir önceki yazımızda anlatılmıştı. Bu çalışmalar su kaçağı arama ekibine yön verme açısından da çok önemlidir. Ancak su kaçağı bulma ekibinin asıl görevi su kaçağının tam olarak yerini bulmak bu noktayı işaretleyerek tamirat ekibinin o noktaya gelmesini, boruyu tamir etmesini sağlamaktır. Basit kaçaklarda su kaçağı servisi patlak borunun tamirini hemen yapabilir. Su kaçağı noktasının belirlenmesi öncelikle ekibin tecrübesine ve kabiliyetine dayanır. Böyle bir ekibin yetişmesi, yeterli bir ekipman sağlanması yeterli eğitimlerin verilmesi bu işle ilgilenen su kaçak firmalarının görevidir. Kurumsal bir su kaçak şirketinin işi yapmaktan çok, yaptığı işin arkasında durabilmesi daha önemlidir. Söz verilen zaman aralığı içerisinde mutlaka müşteriye hizmet verilmesi gereklidir.Su sızıntısı yapan yerleri belirlemek için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin her biri sağlam ve hassas sonuçlar vermesine rağmen, kullanıldıkları yerler koşullara göre değişir. Hangi tekniğin kullanılacağına karar vermek için eldeki ekipman ve bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler. Kaçak bulmada en yaygın olarak kullanılan ses yöntemi hızlı ve maliyet olarak en ucuz fiyata yaptırabileceğiniz bir su sızıntısı kontrol yöntemidir.Ses dinleme yöntemi su kaçağı noktalarının bulunmasında kullanılan en yaygın ve en etkili yoldur. Zemin üstünden boru boyunca ses dinlenerek sesin en yüksek olarak geldiği nokta bulunur. Şehir şebekelerinde zemin sert olduğundan bu yöntemle iyi sonuç alınır. Bina dışında meydana gelen kaçaklarda zemin yumuşak toprak ve çeşitli bitkiler olduğu için ses tam olarak duyulmaz. Boru döşemek için açılan kanalın doldurulması başka bir bölgeden gelen malzeme ile yapıldığında zeminin eski durumu bozulacağından ses iletimi zayıf olacaktır. Ayrıca zemin altında farklı dolgu malzemelerinin bulunması da sesin karakteristiğini değiştirir. Gaz izleme metodu ve kaçak sesi düzelticisi gibi yeni gelişen metotlar ses dinleme metodunun alternatifi değil yardımcısıdırlar. Ses dinleme metodunun avantaj ve dezavantajları aşağıda sıralanmıştır. Metodun dezavantajları çok kötü olmasına rağmen su kaçaklarının %80’i ses dinleme ile bulunmaktadır. Su kaçağı teknisyenleri pratik olarak bitkilerin anormal gelişmesini topraktaki nem durumu veya kar ve don olayını gözleyerek de su kaçağı noktalarını bulmaya çalışırlar.

Cihazla Su Kaçağı Bulma – Su Kaçak Tespiti 

  1. Ses dinlemenin Avantajları:

1.1 Kullanılan aletler pahalı fakat kaçak tamiri ucuz ve sağlamdır,

1.2 Yer altında fazla gürültü yoksa, dinleme işlemi fazla zaman almaz,

1.3 Bu şartlar altında abone sayaçları dinlenerek su kaçağı noktalarının yeri kolaylıkla bulunur.

  1. Dinleme Yönteminin Dezavantajları

2.1 Bazen sesin en yüksek olduğu yeri bulmak çok güçtür.

2.2 En yüksek ses her zaman için kaçağın yakınında oluşmayabilir;

2.3 Yoğun trafiğin gürültülü sanayinin bulunduğu bölgelerde etkili ses dinleme yapılamaz;

2.4 Başarılı bir ses dinleme çalışması teknisyenin kabiliyetine ve tecrübesine dayanır;

2.5 Bazı kaçakların çıkardığı sesler hiçbir ses dinleme tekniğiyle duyulmayabilir.

  1. Gürültülü bölgelerde yapılacak ses dinleme çalışmaları geceleyin yapılabilir. Eğer mümkün olursa çok gürültü yapan fabrika pompa gibi ekipmanlar dinleme sırasında çalıştırılmamalıdır.

su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında kalıcı çözümler üreten firma

Bir su kaçağı tamiri yapılırken su sızdıran bölgeyi bulmak gerekir. İşlemlerin sıralı olarak yapılması esnasında kısa sürede çok sayıda patlağın tamiri ortaya çıkabilir. Fakat etkili bir yöntem kullanıldığında meydana gelen patlakların tamirinde bir çoğalma olmayacak, meydana gelen patlak kadar tamirat yapılacaktır. Çünkü patlakların oluşmasını etkileyen faktörler değişmeyecektir. Patlakların oluşumunda kullanılan aletler ortamda kullanılan tesisat borusuna yada evde sürekli meydana gelen su kaçağına göre değişiklik gösterebilir. Evde sürekli su kaçağı meydana gelebiliyorsa bunun nedeni boruları birbirine kaynak yaparken yapıştırma biçiminin acemi bir şekilde olmasından kaynaklanabilir. Bu yüzden basınç vermeden su kaçağını termal kamera veya nem ölçer cihazı kullanarak bulmak gerekebilir. Su kaçağı bulma yöntemleri doğru uygulandığında patlak sayılarındaki artış maliyet olarak müşteriye daha az yansıyacaktır. Hassas ölçümler kullanılarak yapılacak işlemler çürüyen boruların tamirinde masrafı büyük oranda düşürecektir. Su hasarı oluşan dairede patlama sebebi bilinirse ilerde oluşacak kaçakların önüne geçilmiş olur.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

1.1 Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi

1.2 Termal Kamera Yöntemi

1.3 Kamera Görüntüleme Yöntemi

1.4 Gaz İzleme Yöntemi

1.5 Boyalı Su Kullanarak Kaçak Bulma Yöntemi

1.6 Akustik Dinleme Yöntemi

1.7 Kimyasalla Kaçağı Kapatma Yöntemi

1.8 Nem Ölçme Yöntemi

 

Kırarak Kaçak Bulma Yöntemi

Kaçak bulmada bilinen en eski yöntemlerden biridir. Eski tesisatçı ustaların vazgeçemediği kırarak kaçak bulma yukarıda yazılı tekniklerin hiçbiri etkili olmadığında kullanılacak yöntemdir. Alt kata damlayan yere göz ile bakılarak üst kattan nereye denk geldiği hesaplanıp zemin karoları kırılır kaçak bulununcaya kadar devam eder.

Makineyle Su Kaçağı Bulan Firma – İstanbul Su Tesisat

Canlıların yaşam alanında büyük bir öneme sahip olan su dünyanın %70 alanını kaplamaktadır. En küçük canlıdan en büyüğüne kadar su olmadan yaşayabilecek bir varlık yoktur. Ülkemizde içme suyu kaynakları yağışlarında etkisiyle giderek yok olmaktadır. Bu bilgiyi bilerek bir damla suyu bile harcarken ileriyi iyi düşünmemiz gerekir. Evlerde su faturası olarak bilinen mecburi olarak cebimizden çıkan bir para olduğu için herkes ihtiyacı kadar su harcar ve suyu çok dikkatli kullanır. Fakat iş yerlerinde aynı durumu görmeniz mümkün değildir. Damlayan veya açık bırakılan musluğa kimse dikkat etmez. Tuvaletlerde ve temizlik işlerinde kullanılan suyun hesabını yapmak ne mümkün! Hele kamu kurumlarında kimse fatura denen kağıt parçasını görmediği için yukarıda yazılanların hiçbirine dikkat etmez. İşletmeye gelen yüksek fatura kimsenin dikkatini çekip de acaba bu binanın borularında kaçak mı var deyip araştırmaya girmez. Nasıl olsa devlet ödüyor mantığı hakim olduğu için ancak yüksek makam sahipleri bu kadar su faturasını olur dediğinde herkes ayağı kalkar. Harcanan suyun birim fiyatı ne kadar olursa olsun su sızıntılarına çok dikkat edelim. Bir borudan su kaçırıyorsa bina teknik görevlisi veya tesisatçılarına mutlaka bildirin. Yaşadığım bir olayı anlatayım size bir devlet hastanesinin lavabosunu kullanmak zorunda kaldım. İçeride sağı solu izlerken tabi bir tesisatçı gittiği her yerde yapılan tesisatı inceler merak olduğu için. Baktım musluk çok fazla sıkıldığı için dişliyi dibinden çatlatmış su kaçırıyor. Çeşmenin önünde ayna denilen aparat olduğu için kimse su kaçırdığını görmüyor. Ben elimle biraz sıkayım dedim belki gevşek sıkıldığı için kaçırıyordur ama ne yaptıysam nafile dirseğin içindeki kaynak yeri oynadığı için damlayan suyu durduramadım. Görevlileri çağırdım ustalar gelip baktılar anlattım teşekkür ettiler onlarda bir haftadır alt katın tavanına akan suyu bulmaya çalışıyorlarmış. Meğerse bir hafta önce bu musluğu değiştirmişler yerine yenisini sıkarken plastik boruyu patlatmışlar ama kimse oradan kaynaklanacağını tahmin etmiyormuş. İşte böyle sayın müşterilerim bizim işimizde dikkat ve tecrübe elimizde bulunan en önemli cihazdır. Bu deneyimlerimiz olmasa dünyanın en gelişmiş cihazlarında elimizde olsa kaçak bulamayız. Diğer bir ayrıntı ise ustanın mesleğine olan aşkı olması gereken en büyük meziyetlerden biridir. Mesleğini severek yapan ustanın bulamayacağı kaçak yoktur. Biriken bilgi deneyimi ile birlikte her firmada bulunmayan görüntülü sızıntı bulma aletleriyle çalışmaktayız.

Su kaçağı tespit edilen bir müşterimizin banyosundaki atık su gider borusunun değiştirilip tekrar eski haline getirilmesi

Su kaçağı tespit edilen bir müşterimizin banyosunda atık su gider borusunu değiştirip seramikle üzeri kapattık.

Termal Kamera Yöntemi

Bu yöntem su kaçağı bulmada yardımcı olarak kullanılabilir fakat su sızıntısını tam olarak belirlemede bilindiği kadar etkili bir yöntem değildir. Termal kamera yöntemi uzun süren araştırmalar sonucunda etkisini gösterir. Bir dairede bazen bir günlük bir araştırmanın sonucunda kaçağın yerini bulmada size yardımcı olur. Bu cihazla kaçak bulurken oldukça sabırlı hareket etmek gerekir. Gözden hiçbir yer kaçırılmadan sıcak suyun sirkalasyonu yapılarak kaçak tespit edilir.

Banyodan alt kata damlayan suyun yerini makineyle bulma.

Kamera Görüntüleme Yöntemi

Bu yöntemle sadece atık su gider borularında su kaçağı kontrolü yapılabilir. Kameraların görevi pis su giderlerinde kırılmış yada birbirinden ayrılmış boruları ortaya çıkarmaktır. Bazen de eğim verilmeden montajı yapılan gider borularında arıza bulmaya yarar.

Su tesisat giderleri kameralı cihazla kontrol yöntemi kullanılarak arıza tespiti yapılır.

Zemin içerisinde bulunan tesisat borularında su kaçağını bulmak için seramiklerin hepsini kırmaya gerek kalmadan sadece su kaçıran yerin üzerindeki bölüm açılarak tamir yapılabilmektedir. Patlayan boruda su akıtmasına neden olan dış etkenler fiziksel şartların düzgün bir şekilde uygulanmaması sonucu oluşabilmektedir. Plastik borularda yapılan sıcak kaynak havasının ısı derecesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu şartlara uygun olamayan tesisat boruları kullanım esnasında açılma göstermektedir. Firmamıza gelen su arıza problemlerinin %80`i sıcak su borularında, kaynak yapılan ek yerlerin açılması sonucu meydana geldiği görülmektedir. Banyo tadilat süreci içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken alt yapı tesisat borularının değişikliğidir. Su kaçağına meydan vermemek için pis su borularının döşenmesi esnasında çok sıkı kontrollerin yapılması şarttır. Gider borularının birbirine bağlanma noktalarında bulunan siyah contaları boruyu kaptırmadan düzgün bir şekilde yerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Boruların üzeri kapatılmadan önce sızdırmazlık testleri mutlaka yapılmalıdır. Hangi marka boru kullandığınızın önemi yoktur. Taşınma esnasında veya depo aşamasında borularda oluşan kırık ve çatlaklar gözle görülmeyecek kadar ufak çapta olabilir. Kullanılan atık su tesisat boruları suyun akış yönüne göre doğru eğim verilerek yapılmalıdır. Evinizde temiz su tesisatı değişikliğine gidecek olursanız tesisatçı ustalardan 10 bar basınç testi uygulamasını yaptırdığınızda ek yerleri zayıf olan noktaları önceden görmüş olursunuz. Ana şebeke borunuza basınç düşürücü vana montajı yapılması durumunda tesisat borularınızı yüksek basınca karşı korumuş olursunuz.

Gaz İzleme Yöntemi

Basınçlı bir tüp içerisinde bulunan gazın tesisat borularına verildikten sonra patlak noktadan gazın çıkışı beklenir. Zemin üzerine çıkan gazı kokuyu algılayan farklı bir cihazla tespit ederek kaçağın yeri bulunur. Gaz izleme yöntemi nadiren kullanılan su kaçağı bulma tekniklerden biridir.

Termal kamera ile kalorifer tesisat borularında kaçak tespiti

Duvar içerisinde patlayan su borusu belirli bir noktadan kendini dışarı atarak boya ve ahşap zeminde kabarmaya sebep olur. Duvarın içindeki ıslak beton kaçağı bulma noktasında sizi yanılgıya düşürmesin. Düşüldüğü gibi en fazla ıslanan yer su sızdırmasına sebep olan bölge olamayabilir. Su kaçıran yerin kaynağını bulmak profesyonel cihazların bize sağladığı kolaylıklardan biridir. Garantili tamirat yapan uzman firmalarının en büyük özelliği tamir ettikleri boruya 2 yıl içerisinde herhangi bir sızdırma olursa müdahale etmeleridir. Su akıtan yerin boyasının kabarması betonun tamamen ıslak olduğunun kanıtıdır. Genelde ıslak zemin alanlarında oluşan su sızıntıları ilerleyen günlerde alt komşunuzu rahatsız etmeye başlayacaktır. Konutunuzun etrafına dolaşan su borularını tesisat projenize göre yaptırmanız durumunda arızanın yerini bulmak daha da kolaylaşacaktır. Birbirine simetri dairelerin banyoları şaft denilen boşluk tarafından birbirinden ayrılmaktadır. Havalandırma boşluğundan bakılarak su kaçağının hangi daireden geldiği anlaşılabilir. Su akıtan dairenin su sayaç vanasından itibaren su kaçağı tespiti yapılarak işlem sonlandırılır.

Boyalı Su Kullanarak Kaçak Bulma Yöntemi

Piyasada satılan renklendirici boyalar satın alındıktan sonra belli miktarlarda boya suyun içinde karıştırılır. Daha sonrasında boyalı suyu gider borularından dökülerek ıslanan duvar gözlemlenir. Bu işlem bir kaç defa tekrarlanabilir.

Pis su borusunda su kaçak tespiti

Su tesisat arızalarını bulmada kullanılan makinelerin ayarları çok hassas olup dinleme yapılırken ortamı dikkatlice incelemek gerekir. Alt kata akan suyun kokusuna ve rengine aldanıp da kaçağın pis su yada temiz su olduğuna karar vermek yanlıştır. Su kaçağına bakan tesisatçı ustaların dairede yapması gereken en önemli şey müşteriyi dikkatlice dinlemek olacaktır. Fakat bu bilgileri dinleyip dikkatini anlatılan şikayete yöneltmek ustaların yapacağı hataların en büyüğüdür. Su sızdıran duvarın arkasında veya altında su kaçağı aramak yapılan yanlışların en başında gelir. Tabi ki bütün su kaçaklarını makineyle bulmak olmaz, bunun yanı sıra ustanın tecrübesini kullanarak akıllı çözümler sunabilmesi de çok önemlidir. Evinize gelip tesisatı değiştiren ustanın aynı hatasına düşmemek için su tesisatını yapan ustadan bir kademe ilerde olmamız gerekir. Bu yüzden biz İstanbul su tesisat firması olarak çalıştırdığımız ustaların sürekliliği için elimizden gelen her imkanı kullanmaya çalışırız. Sektörümüzde su kaçaklarını bulmak için yetiştirdiğimiz bütün ustalara güveniyoruz. Çok zorda kalmadığımız sürece eğitimini yani çıraklık süresini tamamlamamış ustaları evinize göndermeyiz. Şuanda usta dediğimiz çalışanlarımızın eğitim süreci bazıları için bir yıl bazıları için iki yıl sürmüştür. Bu yüzden firmamıza su kaçağı servisi için randevu alırken içiniz rahat olsun. Çalışanlarımızın yaptığı hataların sorumluluğunun bilinciyle kurulduğumuz günden bu yana problemsiz bir şekilde çalışıyoruz.

Akustik Dinleme Yöntemi

Boru patlaklarını bulmada en etkili ve en yaygın kullanılan yöntem dinleme yapılarak kaçak bulmadır. Maliyeti ucuz ve kısa sürede sonuç veren bu tekniği kullanan tesisatçı ustanın kulağı kaçak sesine aşina olması gerekir. Ayrıca dinleme yapılırken ortamda hiç ses olmaması gerekir. Dinleme yöntemi ile su kaçağı bulma işlemi sadece temiz su tesisat borularına basınç verilerek kaçak bulmada kullanılır.

su tesisat borusu patladığında dinleme yapılarak noktasal yer tespiti işaretlenir.

Su sızdırmalarına karşı alınan önlemler yerleşik hayat tarzını daha yaşanabilir bir hale getirmiştir. Su akıtan bölgenin kabarması alt kat komşunuza yüksek maliyetler oluşturmaktadır. Tavanın sararması veya tavanda oluşan lekeler sonucunda alt katınızdaki daireye yeniden boya masrafı çıkarmaktadır. Bunu kendi açınızdan bir düşünün yeni boya yaptırdığınız evinizin tavanında su damlamaya başladığında sinirleriniz ne kadar boşalır. Aynı durumu komşunuz içinde değerlendirin. Hiç kimse üst katından gelen su sızıntısını çekmeye mecbur değildir. Bize bildirilen su tesisat arızalarının çoğu banyo tesisatında meydana gelen su borusu patlamasıdır. Defalarca banyonuzu kırdırıp tamir yaptırmanıza rağmen su akıntısı halen devam edebilir. Bunun nedeni tamire gelen ustaların sorumsuzca yaptıkları işi kontrol bile etmeden üzerini kapatmalarıdır. Sektörde ortalama 9 yılını dolduran firma olarak sürekli su tesisat borularında oluşan arızları bulmakla uğraştığımız için meydana gelen problemlerin bir çoğunu cihaza gerek kalmadan tahmin edebilmektedir. Edindiğimiz bu tecrübeye rağmen yinede servise gittiğimiz dairede gerekli tüm kontrolleri yaparız. Sonuca kesin ulaşmak için yaptığımız tamiratların üzeri seramikle kapatılmadan önce su kaçırıp kaçırmadığı kamera ile kontrol edilip sonrasında kapatılır. Banyonuzun tavanında oluşan nem, rutubet şikayetleriniz için firmamızdan teknik destek alarak garantili çözümler sayesinde bir kere para ödeyerek kurtulabilirsiniz.

Kimyasal İlaçla Kaçağı Kapatma Yöntemi

Önceden yurt dışından gelen 2012 yılından sonra ülkemizde üretimi başlayarak maliyeti biraz daha düşen bu yönteme kimyasal ilaçla boru patlağını kapatma tekniği diyoruz. Bu ilaç kaçak boyutu ileri düzeyde olmayan kalorifer borularında kullanılması gereklidir. Sıcak su ve soğuk su borularında değişken basınç sürekli yaşandığı için kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Kalorifer tesisatı sabit basınçlı kapalı devre borular olduğu için kullanılmasında yarar vardır.

Kalorifer borularında su kaçağı tamir işlemi

Not: Su tesisat işleri bilinçli ve özveriyle yapılması gereken bir meslektir. İşini ciddiye almayan tesisatçıların yaptığı tüm tesisat borularında ilerleyen yıllarda müşteri mutlaka maddi ve manevi sorunlar yaşayacaktır. Uzman ekiplerimiz tesisat borularınızı kontrol ederken ustalarımıza yardımcı olmanızı öneririz. Hasta doktor ilişkisine benzer yöntemlerle su kaçağını bulmak sizin yardımlarınız sayesinde daha kolay hal alır.

Nem Ölçme Yöntemi

Duvar ve zemin aralarında ıslanan bölgenin nem seviyesini ölçerek su kaçağı bulunur. Su kaçağını bulmada yardımcı olarak kullanılan bu ufak cihazlar tesisatçı ustayı yönlendirmek için ihtiyaç halinde devreye girer.

Su Kaçağı Tespiti

Resimde görülen dairede patlayan borunun yeri bulunup tamiratı yapılmıştır.

Evinde su borusu patlayan insanların temel problemleri arasında işçilik ve malzeme kalitesi belirleyici rol oynar. Şikayetin ortaya çıkışı yavaş bir şekilde ilerlediği için konutun herhangi bir bölgesinde kabarmalar, boya dökülmeleri meydana gelebilir. Göz ile görünen bu problemlerin su tesisatından kaynaklandığını anlayabilmek için evinizde ortalama iki saat süren bir takım testlerin yapılması gerekir. Konutunuza gelen tesisatçı ustamız bu testler sonucunda ortaya çıkan bilgileri analiz edip doğru tespiti yapmak için uygun olan kaçak tespit cihazını kullanır. Kırmadan su damlayan yeri bulmak için yapılması gereken testler aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle tespit yapılacak olan dairenin giriş suyunun bina şebeke suyundan ayrılması gerekir. Daha sonra daire içerisinde ki musluklar ve vanaları kapatılarak teste hazır hale getirilir. Bunu yapmamızda ki sebep tesisat içerisine uygulanacak basınç sırasında musluklara bağlı makinelerin zarar görmemesidir. Temiz su testi için gerekli olan aletler elektrikli su motoru ve tesisatçıların kullandığı su manometre göstergesidir. Eğer konut içerisinde bir kaçak varsa manometre göstergesinde düşme meydana gelecektir. Aynı zamanda musluklar ve vanalar kontrol edilerek herhangi bir sızdırmanın kaçak zannedilmemesi gerekir. Aksi takdirde dairede kaçak olduğunu düşünüp manometre görünen düşüşe aldanarak saatlerce kaçak bulunmaya çalışılır. Testler sonucunda temiz su tesisatında herhangi bir kaçak olmadığı kanaatine varılırsa pis su görüntüleme işlemine geçilebilir. Üst kat komşunuzdan size sızma yapan suyun sadece sıcak su veya soğuk su kaçağı olması gerekmez. Atık su giderlerinde problem oluşmuş olabilir. Üst katın banyosundan sızan su tavanda renkli lekeler oluşturuyorsa ” pis su kaçağı ” olma olasılığı yüksektir. Bunu anlamak için görüntülü sistemlerle üst katın giderlerini kontrol etmek en garanti yoldur.

Temiz su diye tabir edilen şebeke suyu patlakları ortalama 15 dk ile 20 dk arasında yapılacak testler sonucu ortaya çıkar. Şebeke suyu borularında sızdırma yapan yerin bulunması halinde noktasal tespit yapan servis elemanlarımız müşterinin talebine göre tamirat yapmaktadır. Onarım işi iki kısımdan oluşmaktadır.

1- ) Kırmadan kimyasal ilaçla tamir

2- ) Zemin kırılarak sızdıran borunun noktasal olarak onarımı

Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç ile onarım daha çok tercih edilmektedir. Kombi tesisatı kapalı devre bir sistem olduğu için içerisinde dolaşan suyun basıncı değişken bir yapıya sahip değildir. Maksimum 2 bar basınçla çalışan ısıtma tesisat boruları fazla basınca maruz kalmadığı için ekonomik çözüm olarak kimyasal uygulaması yapılmaktadır. Cihazla kombi su kaçakları bulunması oldukça zor bir işlemdir. Çünkü bu tarz tesisat sistemlerine bağlı basınca dayanıklı olmayan kombi ve radyatörler bulunmaktadır. Ayrıca yerden ısıtma tesisatlarında kullanılan borularda tamir kırılarak yapıldığında üstündeki zemine bağlı olarak maliyeti oldukça artırmaktadır. Bunun yerine hem yerden ısıtma tesisat kaçaklarında hemde plastik boru ile döşenen sistemlerde kullanılabilen kaçak onarım sıvısı daha ucuza mal edilmektedir.

Lavabonun giderinden alt kata su sızıyordu. Su tesisat borusunda kamera ile kontrol yapılıp delik nokta tamir edildi.

Üst kattan dairenize sızan suyun nereden geldiğini bulmak artık çok kolay!… Komşunuzla aranızda çözemediğiniz buna benzer problemleri su kaçak tespiti yapıldıktan sonra bir sonuca bağlayabilirsiniz. Kimin dairesinden geldiği belli olmayan su sızıntılarını kameralı cihazlarla kontrol ettirdikten sonra çözebiliriz. Toplu yaşam alanlarının en büyük sıkıntılarından biri olan ortak mahal alanlarında yaşanan rutubet, nem gibi problemleri kimsenin üstüne almamasıdır. Herkes yan komşudan geliyor gibi sözlerle geçiştirmektedir. Kimi zaman üst katın tuvaletinden akan su damlaları bazen de mutfağın tavanından gelen su akıntıları yeni yaptırdığınız boyayı kaldırır. Duvardaki rutubet, boya kabarmaları hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır. Su kaçıran yerin kaynağını bulunmadığı sürece her yaptırdığınız boyanın ardından kusma yapacaktır.

 

Türkiye şartlarında gümrük vergisinin ağır olması aldığımız cihazların fiyatlarını iki katına çıkarmaktadır. Aletle su tesisat patlaklarına bakma işine ilk başladığımız yıllarda kullandığımız makinelerin servis fiyatları yüzünden çok paralar harcandı. İstanbul`da artan tesisat şirketlerinin ortak çalışmaları sonucunda maliyetleri yarı yarıya düşürmeyi başardık. Sonuçta arıza bulma fiyatlarını düşürdük.

Parkenin altından giden kalorifer tesisat borularında meydana gelen patlağın yerini bulup tamir etme

Günümüzde bir çok evin banyosunun arkasındaki duvarlarda kabarmalar oluşmaktadır. Bu karşılaşılan durum bazen eski binalarda bazende sıfır binaların bodrum katında karşımıza çıkmaktadır. Problemli duvarda su kaçırması halen devam ettiği için üzerine yapılan boya yada izolasyon bir çözüm olmuyor. Boyası kabaran duvarın üzerine iki kat boya yapılsa da kabarmalar tekrar ortaya çıkar. Tavanda meydana gelen su damlacıkları bir kaç gün sonra etrafa yayılmaya başlar. Üst katınız bu sorunu hemen yaptırmazsa su sızıntıları diğer odaların tavanına sıçrar. Banyonun tavanında birden fazla yerden su akıyorsa üst katınızda boru bir çok yerden patlamış anlamına gelmez. Patlayan su borusunda tamirat yapılmadığı için betonun üstünde farklı bölgelerde gölet oluşturur. Bekleyen su alt katın tavanında en zayıf yerlerden akıntı yapar. Su sızıntıları tek bir noktada birleşip alt katınızdaki daireye yağmur gibi de akabilir. Su borusu bir anda çoğalıp tavandan damlamaya başladıysa mutlaka üst katın temiz su borusu patlamıştır. Eğer su damlaması yok, sadece geceleri su damlaları çoğalıyorsa hem şebeke suyu borularının hemde atık su gider borularının kameralı sistemlerle kontrol edilmesi gerekir. Zamanla tuvaletin tavanında sararma olması pis su borularında bir sızıntı var anlamına gelir. Biz genelde bir takım testler yaparak kesin sonuca ulaşıyoruz. Sizler evinizde bu bilgileri kullanarak su kaçağının nereden olduğunu bulabilirsiniz. Banyonun yan duvarları alt kısımlarından rutubet yapıyorsa kalorifer borularında veya küvetin giderinde bir sıkıntı vardır. Peki ne oluyor da bu beton içerisindeki borular kırılıyor patlıyor içinizde merak edenler illaki vardır. Su kaçağına sebep olan faktörler iki kısımda ele alınır. Dış faktörler hepimizin bildiği iş bilmeyen ustalar, kalitesiz su boruları ve inşaat zamanında darbeye maruz kalan kısımlardır. İç faktörler ise şebeke basıncı ve asitli kimyasalların bolca kullanılmasıdır. Pis su boruları tıkanma yaptığında her insan eline bir kimyasal alır borunun içine boşaltır. Fakat bilmediğimiz konu bu ilaçlar kısa süre sonra gider borularının birbirine geçişi sırasında su sızdırmasını engelleyen contaları eritir. Çok nadir başınıza gelecek parkenin üstüne su çıkması, fayansın üstünde su birikmesi gibi durumlarda sıcak su borunuz patlamış olabilir.

kameralı cihazlarla su sızdıran bölgenin tespiti

Bina içinde ıslak zemin arkasında kalan bölgelerde nem şikayeti derinlemesine incelenip suyun kaynağını tespit etmeye yarayan teknoloji günümüzde mevcut fakat bu işi yapan ustalara ulaşmak bir o kadar zor. Şikayetin oluşması sonucu geçen süreçte etkin yöntemlerin zamanında uygulanmaması kaçağın yayılmasına ve zararın artmasına sebep olur. Sigortalı evlerde alt yapı tesisat boruları demirbaş olarak kabul edildiği için şirket tarafından oluşan maddi zarar karşılanmaktadır. Evinize gelen sigorta eksperi yaptığı kontroller sonucunda tamiri geciktirmeden yapacaktır. Birde kiracı müşterilerimizin sorunları ev sahipleri büyük ölçüde yaşanmaktadır. Ev sahibi vatandaşların arızayı kabullenmemesi süreci biraz daha uzatacaktır. Alt komşuya verilen zararın farkında bile olmayan üst komşu acil olarak patlayan boruyu tamir ettirmediği zaman alt katın elektrik tesisatına bile zarar verebilir. Su sızıntısı problemleri binanın demir ve beton yapısını olumsuz yönde etkilemektedir.

duvar içinde su kaçağı bulan makine

Yeni satın aldığınız dairenin eskiyen demir boruları kırılıp yerine yeni plastik borular döşenmesine rağmen alt kata su sızıntısı devam etmektedir. Bunun sebeplerini araştırırken gerekli çalışmaların başlatılabilmesi için öncelikle işinizi yapan tesisatçı ustayla irtibata geçmeniz gerekmektedir. Yaptırdığınız işlerin tadilatı gerçekleştiren firma tarafından bir garantisi olması gereklidir. Bütün uğraşlarınıza rağmen su tesisatçı firma işinin hala arkasında durmuyor ise bir su kaçak firmasından yardım alarak sızıntıya sebep olan noktayı buldurup tamir ettirmeniz gereklidir. Tamiratını yaptırmadığınız su sızıntıları alt katın banyo tavanına zarar vereceği için alt katınızda bulunan dairenin bütün zararını karşılamak zorunda kalırsınız. Ülkemizde eskiye nazaran bilinçli tüketiciler gün geçtikçe çoğalmaktadır. Üst kattan akan suyun verdiği zararı alt kattaki daire sahibi çekmek istemiyor. Ortaya çıkan bu tabloyu kendinize yapılmış gibi kabul edip mümkün olan en kısa sürede arızanın tamirini gerçekleştirmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Evde Su Kaçağı Problemi Nasıl Anlaşılır?

Banyonun altında oluşan sızıntılar alt katın tavanından damlayana kadar hiçbir şeyden haberiniz olmaz. Alt komşunuzun prizlerinden su çıkmaya başladığında acil önlemler almanız gerekir. Banyolarda oluşan su kaçakları bulunması en kolay tesisat arızalarıdır. Alt daireye istenmeyen sebeplerden dolayı verdiğiniz rahatsızlık kısa sürede halledilmezse hukuki olarak komşunuzla aranızda ciddi sıkıntılar oluşabilir. Bırakın kendi dairenizi tadilat yaptırmayı alt kata verdiğiniz zararı bile karşılamak zorunda kalırsınız. Arıza oluştuğunda makineyle su kaçaklarına bakan usta bulmak eskisi kadar zor değil. Eskiden internet bu kadar yaygın olmadığı için sürekli tavsiye üzerine evlerde kaçak araması yapardık. Şimdilerde hiç tanımadığımız müşteriler bizi internetten bulup çağırıyorlar. Evinizde su kaçağı problemi olup olmadığını anlamak için edindiğimiz tecrübelerden maddeler halinde bahsederek kolayca anlamanızı sağlayacağım. Aşağıda yazılı problemlerden bir yada bir kaçını yaşıyorsanız evinizde su sızıntısı olabilir.

termal kamera su kaçağı bulma

  1. Su sayacınız musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa
  2. Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda
  3. Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde alt katın tavanında hala sararmalar devam diyorsa.
  4. Yer seramikleri arasında bulunan derz boşluklarının arası açıldığında
  5. Islak yada kuru zeminlerde yüzeye sürekli çıkan bir su olması halinde
  6. Tesisat borusu geçsin yada geçmesin duvarlarda rutubet veya ıslaklık yaşıyorsanız.

Su tesisatçı Tesisat Ekibi olarak  Tuvalet Tıkanıklığı Açma  , Bağcılar Kırmadan Su Kaçağı Bulma Hizmeti konusunda Bağcılar profesyonel ekibimiz ve modern cihazlarımızla Su Kaçağını anında tespit ediyor Tuvalet Tıkanıklığı profesyonelce ve kalıcı olarak az maliyetle hızlı ve çözüm odaklı olarak gideriliyor.

Bağcılar Tıkanıklık Açma Hizmeti: 0212 674 0464 

Bağcılar Su Kaçağı Bulma Hizmeti: 0216 561 1995

Leave a Comment

su kaçağı bulma su kaçagı bulma Su Kaçağı tespiti Pimaş açma Tıkanıklık Açma Kombi Bakım Petek Temizleme KÖTÜ KOKU GİDERME